تبلیغات
eterland - خاطره
 
eterland
the nice place for life
 
 

به نام آنکه هستیم داد...

 

یادش بخیر اولین روز دانشگاه تو مقطع کارشناسی ،خیلی خوب یادمه ،میترسیدم و می لرزیدم . استرس ،آره یادش بخیر ،داشت خفم می کرد اما اون روز کذایی گذشت و گذشت و گذشت سال اول ، سال دوم ، سوم ، چهارم تا به ترم هشتم رسیدیم و جدا شدیم و خداحافظ و خاطره.

خاطره و باز هم خاطره و این تنها چیزی بود که از آن همه سال زندگی ماند و دیگر هیچ جز اندک سوادی و تک دوستی به اندازه تمام دوستی عالم.

زندگی گذشت و سرنوشت نوشت تا امروز اینجا نشسته ام و در نیامدن استاد چنین گونه کاغذ سفید سیاه می کنم یا بهتر بگویم آبی !

نمی خوام دوباره به ذهنم فشار بیارم چون همیشه سخت ترین کارم نگهداشتن قلم بر روی کاغذ است و نوشته ها پی از پی هم ، آره الان تصویر گروه اردک ها به یادم آمد که پشت به پشت هم توی یک صف آه نه خودمون تو خدمت سربازی صف به صف و دسته به دسته ، آه یادش بخیر ، آره می گفتم نوشته ها همینطور می آیند و بر صفحه کاغذ می چسبند و می مانند و به هیچ صورت قصد رفتن ندارند. آخرش یک روز خودم باید این کاغذو بکنم و بندازم دور

اما نه بزار بمانند آخر اینها آفریده های ذهن خلاق منند که می آیند و می مانند و می گویند که  من هنوز زنده ام ، زنده و هوشیار که می توانم بنویسم ـ هنوز مثل گذشته ـ مثل داستان های اون پرنده کوچولو که تو تب اون ستاره می سوخت

نمی دونم اون پرنده الان کجاست و چه می کند ، آیا به ستاره اش رسید و یا ...

خیلی دلم براش تنگه دلم میخاد دوباره بیارمش تو رویاهام و ببینمش و ازش بنویسم براش قصه بسازم با سرنوشتش بازی کنم شایدم دلم می خواد ادای خدا رو دربیارم. ما هم مثل  اون پرنده خدا واسمون داستان می نویسه قصه می سازه و بازیمون میده و بعد از رفتنمون شاید یه روزی وقتی گذشته را به یادش میاره میگه یادش بخیر اون پرنده کوچولو...

به هر حال الان من اینجام ، دوره ارشد ، شیمی فیزیک ، یه رشته سخت و تو یه مقطع سخت اما دیگه مثل اون روز اول این روز اول استرس و ترس و واهمه ندارم اما شدیدا تجربه دارم تجربه ای محصول این همه سال گذر زمان چیزی حدود ده سال ؛ ده سال از عمر و جوانی و زندگی و این همه روزهای خوش و تلخ .

هیچ وقت وقتش نشد بشینم حساب کن تلخیش بیشتر بود یا شیرینیش، خوب بود یا بد ، زشت بود یا زیبا ، سیاه بود یا سفید اما هرچه بود زندگی من و سرگذشت من بود.میتونم تندی چندتا خاطره شیرین و چندتا خاطره تلخ بگم اما دوست دارم فقط از شیرینیش بگم از لذتش و از خوب بودنش.

دوستش دارم چون اکثرا که یاد گذشته هام می یوفتم فقط می گم یادش بخیر. حمید ، هادی ،پناهلو ، تقی ،رضا لطفی  و آره سمسکنده و مرزن آباد شاطره و گل صحرا و هزاران هزار اسم و مکان و ...

حتی سخت ترینشان الان که گرد گذشت زمان روش نشست شیرین شدند و یاد همشون بخیر . می دونم  که دیگه نمی یان و تکرار نمی شن اما همواره روزی صدها بار تو اوج از خود بی خودی رویایی تکرارشون می کنم و باهاشون دوباره زندگی می کنم اما هیچوقت تغییرشون نمیدم و همونجوری که بودن بازیشون میکنم همونجوری که هستن.

میترسم به فردا فکر کنم اما گاهی جرات می کنم و با گوشه چشم یواشکی به بالا نگاه می کنم می خوام بدونم چی می شه ، کی میاد ، کجا میاد. اما هیچ چیزی نمیبینم انگار چشمام سو ندارند و انگار فردا مدام از من فرار میکنه و نمی خواد خودشو بهم نشون بده و فقط وقتی فردا مرد و امروز شد میتونم ببینمش اما اون موقع دیگه باز هم مثل دیروز خاطره میشه و فایده ای برام نداره و دوباره میشه یادش بخیر. پس مهم نیست . اصلا نمیخوام بدونم . چه خوب یا چه بد فردا هم یادش بخیر میشه و شیرین .

دیگه نگران نیستم . غصه نمی خورم فردا شیرین خواهد شد و من خوشحال و راضی . حالا میدونم فردا چه شکلیه . میتونم ببینمش . دیگه نگرانش نیستم ...

ببخشید کار واجبی بود باید میرفتم اما دوباره اینجام . منو دفتر و قلمم . دوباره دارم مینویسم و می گذرونم . وقتمو ،عمرمو و زندگیمو.

دیگه بسته ، میخوام یه بار محکم بگم نه ، به قلمم به نوشته هام .

به قلمم بگم نه دیگه بازیت نمیدم به نوشته هام بگم نه دیگه نمیخوام بیارمتون . همونجا بمونین تو اعماق ذهنم و یا شایدم ... . احتمالا میرم بشینم کتابم را بخونم و یا شایدم استاد بیاد ، هنوز که نیومد . اما کاش بیاد تا اینقدر بیکار نباشم که اینجوری اسیر بازیهای این قلم و نوشته ها بشم .

وداع ، باز هم وداع اما اینبار خیلی ساده چون میدونم هروقت بخوام میتونم بیام سراغشون . بازیشون بدم ، باهاشون حرف بزنم و درد دل کنم با هم قصه تعریف کنیم . مثل قصه مادر بزرگ ها و مثل اون کتاب داستان بچگی که اون خانم معلم مهربون واسم خرید قصه مورچه و جیرجیرک " که من بازیگر صحرا و باغم بجز بازی نمیداند دماغم " .

خداحافظ

http://eterland.mihanblog.com/درباره وبلاگمدیر وبلاگ : bahman khan
نویسندگان
نظرسنجی
نظر شما راجع به متن یک خاطره تو صفحه خاطره چیه ؟نظر شما راجع به متن یک خاطره تو صفحه خاطره چیه ؟جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
Free Page Rank Tool